Варонежскія баскетбалісты ўзялі рэванш у Курску

«Согдиана-СКІФ» перамагла «Дынама-ЮЗГУ» з лікам 86:75.

Баскетбалісты «Согдианы-СКІФ» выйгралі ў «Дынама-ЮЗГУ» у матчы рэгулярнага чэмпіянату групы Б Вышэйшай лігі з лікам 86:75 у нядзелю, 8 сакавіка. Варонежцы засталіся на трэцім месцы ў групе, адстаючы ад лідзіруючых «Тамбова» і «Саюза» на пяць ачкоў.

Падапечныя Віталя Кірычэнка выйгралі першую чвэрць, але дазволілі дынамаўцам выйсці наперад да вялікага перапынку. У другой палове матчу госці паказалі выдатную гульню, упэўнена перамогшы ў трэцім і чацвёртым перыядах. Да фінальнай сірэне «Согдиана-СКІФ» давяла перавагу да 11 ачкоў.

Наступныя матчы Варонежцы правядуць на роднай пляцоўцы. У спаборніцтвах з «Саюзам» з зарэчных 17 і 18 сакавіка падапечныя Віталя Кірычэнка маюць шанцы скараціць адрыў ад аднаго з лідэраў групы.