Галкіпер «Бурана» ў двух матчах адбіў 96,2 адсотка кідкоў.

Сёння, 23 верасня, афіцыйны сайт Вышэйшай хакейнай лігі апублікаваў традыцыйны спіс лаўрэатаў якая прайшла гульнявога тыдня. У намінацыі «лепшы варатар» пераможцам стаў гулец варонежскага «Бурана» Дзяніс Чарапанаў.

На мінулым тыдні Чарапанаў згуляў у двух матчах «ураганных», якія скончыліся упэўненымі перамогамі варонежскай каманды. Ён адбіў 96,2% кідкоў, а каэфіцыент надзейнасці галкіпера склаў 1,00.

Нагадаем, у Волжска Чарапанаў не дазволіў ўразіць свае вароты хакеістам «Ариады», а ў Альметьевск ён прапусціў толькі адну шайбу.

Матч супраць «Нафтавіка» у выніку таксама стаў для «Бурана» пераможным - варонежскі клуб выйграў 3: 1. Першую шайбу ў вароты «Нафтавіка» на 7 хвіліне сустрэчы закінуў Ягор Алёшын з перадачы Вадзіма Шутава. А на сёмай хвіліне другога перыяду Аляксандр Шчарбіна падвоіў перавагу «ураганных». У пачатку трэцяй дваццаціхвілінкі гаспадары скарацілі разрыў, рэалізаваўшы колькасную большасць. На апошніх хвілінах трэнер Альметьевск каманды замяніў брамніка, выпусціўшы на пляцоўку дадатковага гульца, і гэтым скарысталіся гульцы «Бурана»: з перадачы Паўла Капыцін пустыя вароты пабіў Вадзім Шутаў, усталяваўшы канчатковы лік у матчы.

Дадамо, што наступны матч «Буран» правядзе дома - 26 верасня супраць ХК «Тытан» з горада Клін.