ХК Россошь працягнуў пераможную серыю

Маладзёжка «Бурана» ў другім матчы абыграла на выездзе Мажайскія «Драгуны» 6: 1.

ХК «Россошь» разграміў у другім матчы ў Мажайску каманду «Драгуны» з лікам 6: 1 у нядзелю, 21 верасня. Першы матч, які каманды згулялі ў суботу, 20 верасня, завяршыўся перамогай маладзёжкі «Бурана» 7: 4.

Сённяшні матч россошанцы пачалі ўпэўнена: ужо пасля першага перыяду лік быў 4: 0 на карысць гасцей. Вызначыліся Мікіта Букия, Данііл Акиньшин, Аляксей Лісавы і Аляксандр Шыпілаў.

Другі перыяд апынуўся нулявым, а ў пачатку трэцяга «Россошь» закінула пятую шайбу. Аўтарам гола стаў Андрэй Белозеров. На пятай хвіліне «Драгуны» размачылі кошт намаганнямі Уладзіслава Кара, а яшчэ праз 10 хвілін Сяргей Іваноў усталяваў канчатковы лік - 6: 1.

Маладзёжка «Бурана» за шэсць матчаў ўзяла максімальную колькасць ачкоў. У канферэнцыі «Захад» першынства МХЛ «Россошь» з 18 ачкамі па-ранейшаму ідзе на трэцім месцы, маючы дзве гульні ў запасе. Ня страціў ачкоў у лізе, акрамя каманды з Варонежскай вобласці, толькі «Зеленоград», у падмаскоўнага клуба, які ўзначальвае турнірную табліцу, восем перамог.